Extrémně jednoduchý způsob, kterým jsem odebral pozadí obrázku

Chcete odstranit pozadí z obrázku, ale nechcete používat složité programy nebo platit za služby? V tomto článku vám ukážu extrémně jednoduchý způsob, jak jsem to udělal já. Stačí jen pár kliknutí a máte hotovo. Nemusím …

Chcete odstranit pozadí z obrázku, ale nechcete používat složité programy nebo platit za služby? V tomto článku vám ukážu extrémně jednoduchý způsob, jak jsem to udělal já. Stačí jen pár kliknutí a máte hotovo.

Nemusím nic stahovat nebo instalovat

Pro tento zdánlivě jednoduchý úkol jsem použil online nástroj Desygner Background Remover, který sice nemá české rozhraní, ale vůbec není potřeba. Nemá sice možnost jakéhokoliv nastavení, například úrovně rozpoznávání, ale pokud nemáte vyloženě spojitý obrázek bez výrazných prvků, dokáže si poradit.

Praktická ukázka fungování Desygner Background Remover

Pro ukázku jsem použil zdarma dostupný obrázek z databáze Unsplash, konkrétně https://unsplash.com/photos/wCBAGnegtSY.

Zde jsem možná narazil na zvláštnost nástroje, protože tlačítko „Upload Image“ nabízí pouze formáty PNG k výběru, ale náš stažený obrázek je ve formátu JPG. Zdálo by se, že jiný formát než PNG není podporován, ale když přepnu na všechny soubory (*.*) a načtu JPG obrázek, vše funguje bez problémů. Samotné odstranění pozadí trvá několik vteřin a výsledek vypadá velice dobře.

Výsledek můžeme pomocí tlačítka „Download“ stáhnout, tentokrát už ve formátu PNG, nebo ho postoupit pro další práci s ním v nástroji Desygner. To uděláme tlačítkem „Customize now„, ale musíme mít na Desygner vytvořený účet, klidně zdarma.

Líbí se vám příspěvek? Zanechte komentář pro autora a ostatní

Napsat komentář

Odkazy označené hvězdičkou (*) jsou affiliate odkazy