Praskavý zvuk u hry Dome Keeper způsobují mono sluchátka

U hry Dome Keeper mám praskavý zvuk. Hudbu na pozadí musím zcela vypnout, jinak to těžce kazí celkový dojem. U stereo monitoru ViewSonic nemám sebemenší problém, takže jasně vidím problém u sluchátek, ale co když …

U hry Dome Keeper mám praskavý zvuk. Hudbu na pozadí musím zcela vypnout, jinak to těžce kazí celkový dojem. U stereo monitoru ViewSonic nemám sebemenší problém, takže jasně vidím problém u sluchátek, ale co když mi všude jinde fungují bez jediného kazu? Nebo že by byl problém v nastavení?

Vysoké hodnocení vs problém se zvukem

Pro občasné odreagování jsem si pořídil hru Dome Keeper, která sice z grafického hlediska vypadá jako retro, ale má skvělou hratelnost a patří do kategorie roguelike. Musím přiznat, že mě hra skutečně baví a díky své dynamičnosti a procedurálnímu generování je možné ji hrát opakovaně.

Už od prvního okamžiku mě však vystrašil praskavý zvuk, který se mi ozval ve sluchátku. Myslel jsem, že mám někde něco přeboostované nebo chybně nastavené, ale u žádné jiné hry nebo videa problém nebyl. V nastavení jsem také problém nenašel.

Když jsem přepnul zvykový výstup na monitor (mám ViewSonic XG3240C), zvuky i hudba byly naprosto bez problémů, takže chyba sluchátek? Ale proč u všeho ostatního funguje bez jediného prasknutí a bez problémů?

Problém je ve hře, řešení není

Po chvíli hledání na internetu jsem objevil vlákno diskuze přímo na Steamu, kde se toto řešilo. Bez úspěchu. Rada zde je vypnout Vylepšení zvuku, což jsem udělal. Nějaké to praskání ubylo, ale ideální to není. Například hudbu na pozadí musím zcela vypnout.

Napsal jsem tedy na podporu Dome Keeper, a do druhého dne jsem dostal zprávu se stejným odkazem, jako jsem výše uvedl. Odepsal jsem, že zde řešení není a problém přetrvává. Následně jsem obdržel zprávu, že je problém ve hře, který není možné nyní řešit. Že si mám pořídit stereo sluchátka.

Moje sluchátka hře Dome Keeper prostě nevyhovují

Jelikož pracuji na PC a vyhovují mi volné ruce při volání, většinou používám VoIP telefonii. Na to mi vyhovuje sluchátko s mikrofonem. Nechci ale, aby se mi zbytečně pařily uši nebo abych neslyšel okolí. Proto jsem zvolil sluchátka Jabra Evolve 20 Mono, které mám 2x a na vše ostatní jsou bez problémů.

U žádného multimediálního počinu s nimi není problém, jen hře Dome Keeper prostě nevyhovují. A řešení není. Škoda.

Líbí se vám příspěvek? Zanechte komentář pro autora a ostatní

Napsat komentář