Správce hesel Bitwarden je dnes pomalý (13.7.2023)

Nevím, čím to, ale bezplatný správce hesel Bitwarden je dnes extrémně líný. Dokonce po mě chtěl se znovu přihlásit, i když mám nastavený časový limit trezoru na „Nikdy“, což znamená, že by měl být neustále …

Nevím, čím to, ale bezplatný správce hesel Bitwarden je dnes extrémně líný. Dokonce po mě chtěl se znovu přihlásit, i když mám nastavený časový limit trezoru na „Nikdy“, což znamená, že by měl být neustále přihlášený.

Zkoušel jsem ho na dvou počítačích a ve více prohlížečích. Pomalost je plošným jevem.

Může za to US server?

Hned v přihlašovacím okně vidím jako defaultně nastavený US server. Napadlo mě tedy, že latence (zpoždění) může být způsobována vzdáleností k synchronizačnímu serveru, ale po rozkliknutí vidím, že není jiná možnost výběru. Vlastní hosting Bitwardenu skutečně neprovozuju.

Avšak lenost sleduju i při výběru položky Nastavení a celkově pohybu v pluginu. Je tedy možné, že přes noc došlo k nějaké aktualizaci pluginu jako takového, takže na vině nemusí být server Biwardenu.

Kombinace Microsoft Edge a Bitwarden je nejlínější

Co se týká špatné latence, asi nejhorší je to u prohlížeče Microsoft Edge. Tady musím čekat mnoho sekund a notifikační čísílko, kolik hesel je u daného webu uloženo, se objeví klidně až za déle než jednu minutu.

Oproti tomu, například v Brave prohlížeči Bitwarden běží rychleji. Ale ne rychleji, než běžel například včera.

Zítra bude lépe?

Doufám, že tento problém netrápí jen mě a na základě zpětné vazby se brzy vyřeší. Nedokážu jasně říct, jestli jde o problém komunikace správce hesel Bitwarden, nebo jestli jde o problém pluginu, ale dle pomalého rozhraní to vypadá spíše na plugin.

Jestli máte také takový problém nebo řešíte něco jiného, klidně sem vložte komentář. Určitě nezůstane bez odezvy.

Aktualizováno dne 14.7.2023

Bitwarden mi opět běží bez problémů. Nevšiml jsem si žádné aktualizace, ale problém s rychlostí zmizel. Možná se skutečně servery potýkaly s nějakým útokem nebo nadměrnou zátěží.

Každopádně jsem rád, že byl problém vyřešen.

Líbí se vám příspěvek? Zanechte komentář pro autora a ostatní

Napsat komentář